Tydzień Języków Obcych. Mamy już zwycięzców!

Oto podsumowanie Tygodnia Języków Obcych.

„Żyj smacznie i zdrowo”

W ramach 7 edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” w naszej szkole 21 marca zorganizowano konkurs kulinarny dla wszystkich uczniów klas drugich gimnazjum, chcąc tym samym pokazać, że można żyć nie tylko zdrowo, ale i smacznie.

Konkurs „Jeden z dziesięciu” rozstrzygnięty!

20 marca klasa IIe zorganizowała w ramach swojego projektu edukacyjnego już ostatni etap konkursu dla klas pierwszych „Jeden z dziesięciu”. Tym razem sprawdzona została wiedza młodzieży na temat Szwajcarii i Liechtensteinu. Walka była zacięta.

Drużynowe biegi przełajowe

23.03.2017 odbyły się drużynowe biegi przełajowe. W klasyfikacji indywidualnej złoty medal otrzymali Grabska Karolina, Borski Mateusz, natomiast brąz otrzymała Jedynak Iga. Wszyscy wymienieni zawodnicy będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowych zawodach, które odbędą się 5.04 w Redzie. POWODZENIA!

Szkolne koło CCC

Szkolne koło CCC jest po kolejnej wizycie u „Małych Artystów”. Tematem spotkania była wiosna. Jak zwykle było bardzo wesoło.Dzieci po wysłuchaniu tekstów, odpowiadały na pytania, a następnie według swojego pomysłu zdobiły motyle oraz przygotowywały bociany. Potem wspólnie naśladowaliśmy pszczółki, żabki, motyle i bociany.

Z wizytą na lotnisku

W czwartek 9 marca klasa IIIc, natomiast we wtorek 14 marca klasa IIb udały się na wycieczkę do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Mecz piłki siatkowej nagrodą dla uczniów języka kaszubskiego

Za wykonanie pięknych prac w II edycji konkursu plastycznego Aktywne Kaszuby, uczniowie języka kaszubskiego otrzymali bilety na mecz piłki siatkowej kobiet. Oglądaliśmy zmagania drużyny atom Trefl z drużyną Polski Cukier Muszynianka.

Podróżowanie, poszukiwanie i znikający atrament

17 marca 2017 grupa uczniów z naszej szkoły udała się do Rodzinnego Centrum Rozrywki „Loopys World” w Gdańsku. Po krótkim zapoznaniu się z atrakcjami placu zabaw, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na warsztaty chemiczne.

Kangur 2017

16 marca 2017 roku o godzinie 9.00 uczniowie naszej szkoły lubiący pokonywanie wyzwań matematycznych przystąpili do zmagań z arkuszami zadań w ramach Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR.

Wyniki konkursu „OWADY Z SUROWCÓW WTÓRNYCH”

W konkursie organizowanym przez Radę Rodziców pod hasłem : Owady z surowców wtórnych uczniowie wykonali ciekawe i pomysłowe pracę. Doceniamy wkład włożony w ich przygotowanie i ciekawe uchwycenie tematu. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie.