Id kolejny raz stawia na zdrowe odżywianie

Kolejny raz przygotowaliśmy coś pysznego i zdrowego, aby przekonać się, że zdrowo, nie znaczy nudno. Z pomocą Mamy naszej Mariki przygotowaliśmy spaghetti oraz lody truskawkowe, wykorzystując przy tym nowoczesną technikę.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „MAMO, TATO SPĘDŹ ZE MNĄ CZAS! – Mój czas z Rodziną”.

13 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas I – III „MAMO, TATO SPĘDŹ ZE MNĄ CZAS! – Mój czas z Rodziną”. Spłynęły do nas 74 prac. Wszystkie były bardzo pomysłowe, kolorowe, wykonany z ogromnym zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że najważniejszy cel konkursu został osiągnięty - Rodzina spędziła wspólnie czas i wszyscy świetnie się przy tym bawili. To zapewne jest najważniejszą nagrodą dla Dzieci!!!

Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „NAJA RODNÔ MÒWA”

6 października w siedzibie ZKP w Wejherowie odbył się Miejski Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „ NAJA RODNÔ MÒWA”. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów w 3 kategoriach wiekowych. Młodsze dzieci prezentowały wiersze, a starsi uczniowie oprócz wierszy również fragmenty prozy z literatury kaszubskiej.

Bajkowy tydzień w świetlicy

W minionym tygodniu, w szkolnej świetlicy odbywały się zajęcia czytelnicze, których tematem przewodnim były klasyczne bajki oraz baśnie. Przeczytaliśmy między innymi: "Kota w butach", "Królewnę Śnieżkę", "Złotą rybkę", "Nowe szaty króla".

Z wizytą w drukarni

Dzięki uprzejmości właścicieli drukarni Wejherplast uczniowie klasy 8F mogli poznać specyfikę pracy w takim zakładzie. Dowiedzieli się jak wygląda cały proces produkcyjny, od pomysłu do gotowego produktu.

FESTYN "Razem w Ósemce" – 14.10.2021

W czwartek w godzinach 8.00 – 13.00 odbędzie się festyn „Razem w Ósemce".

Wyniki części testowej OMJ

Część testowa XVII Olimpiady Matematycznej Juniorów odbyła się 23.09.2021r. i składała się z 15 zadań zamkniętych. Maksymalnie można było zdobyć 15 punktów.

XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W obecnym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz trzeci brali udział w obchodach XI ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA. Do akcji zgłosiły się 5643 szkoły z całego świata, w tym z Polski najwięcej szkół – aż 5394! Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Taki jak Ty- weźcie udział w pięknej akcji

Październik ustanowiono miesiącem budowania świadomości o Zespole Downa już w latach 80. XX wieku w USA. W miesiącu tym staramy się zwalczać mity dotyczące tej wady genetycznej. Lepiej poznać ludzi, którym będzie ona towarzyszyła przez całe życie. Na temat Zespołu Downa słyszymy coraz więcej. Przestaje on być tematem tabu.

Ciekawe zajęcia dotyczące sów

W piątek 8 października klasy II f, II a i II b wzięły udział w niezwykłych zajęciach dotyczących sów. Przeprowadziła je pani, która jest członkiem i aktywnym działaczem Stowarzyszenia Ochrony Sów. Dzięki wspaniałej prezentacji, pasjonującym opowieściom dowiedzieliśmy się bardzo dużo o życiu tych pięknych ptaków.