Majsterkowo

W czwartek 28 kwietnia b.r. uczniowie klasy Vd wzięli udział w zajęciach „Majsterkowo”. Dzieci mogły samodzielnie wykonać własną zabawkę lub skonstruować użyteczny przedmiot. Poza rozbudzeniem pasji do majsterkowania, uczniowie zwiększyli też swoją wiedzę i świadomość ekologiczną.

Kaszubskie zwyczaje wielkanocne

Od Świąt Zmartwychwstania Pańskiego do Świąt Zesłania Ducha Świętego trwa okres wielkanocny. W tym czasie uczniowie klas trzecich w ramach zajęć z języka kaszubskiego przedstawiali swoim młodszym kolegom w różnych klasach przedstawienie o kaszubskich zwyczajach wielkanocnych zatytułowane „Dëgùsë”.

Dzień Patrona Szkoły

28 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie klas I – III uczestniczyły w uroczystym apelu przygotowanym                                           przez klasę III a integracyjną. Wspominaliśmy historię powstania Szkoły Podstawowej nr 8 i wydarzenia                     II Wojny Światowej.

III a integracyjna w Toruniu

24 kwietnia wybraliśmy się na ostatnią, wspólną wycieczkę do Torunia. Nasz pobyt w tym pięknym mieście rozpoczęliśmy spacerem nad Wisłą, gdzie spotkaliśmy naszą przewodniczkę. W prosty i przystępny sposób opowiadała nam o historii miasta.

Rumski Wokal

27 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Rumi, odbyły się przesłuchania do projektu „Rumski Wokal”. Spośród wielu chętnych do finałowej 10 dostała się nasza uczennica Martyna Prochera klasa 3E, przygotowana przez panią mgr Joannę Kozyrską-Sieczak.

Konkurs Wiedzy o Piaśnicy

26 i 27 kwietnia 2017 r. odbył się Konkurs Wiedzy o Piaśnicy, który został zorganizowany przez Dyrekcję     oraz nauczycieli historii naszej szkoły.

Już niedługo Finał Konkursu Rodnô Mòwa w Chmielnie!

W eliminacjach powiatowych Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa Aleksandra Pilarska zajęła I miejsce. Zapewniła sobie udział w finale tego konkursu, który w tym roku odbędzie się już po raz 46 w Chmielnie.

IV Wojewódzki Konkurs Plastyczny Rytm i Melodia

8 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Damnie odbył się „IV Wojewódzki Konkurs Plastyczny Rytm i Melodia”. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Martyna Prochera z klasy 3E.

TARGI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

24.04.2017r. w Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie odbyły się targi szkół ponadgimnazjalnych dla naszych uczniów. Wzięło w nich udział 12 szkół.

Koszykarze wygrali półfinał wojewódzki!

24.04.2017 roku w hali sportowej naszej szkoły odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce Chłopców. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się 09.05.2017 roku w Sopocie. W rywalizacji uczestniczyły 4 zespoły reprezentujące powiat: pucki, lęborski, kartuski oraz wejherowski.