KOCHANI MARATOŃCZYCY Z PODSTAWÓWKI!

Dotarliśmy do mety.Zmierzyliście się z ostatnim testem w tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Dziękujemy Wam za wytrwałość. Mamy nadzieję, że poznane teksty przeniosły Was do wspaniałego świata literatury, a spotkania z bohaterami przygód były ogromną frajdą.

SZKOLNE DNI GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - kolejny dzień

Zrobiło się barwnie i wesoło! Choć na dworze padał śnieg, u nas zakwitły kwiaty, a pod wpływem piosenki w wykonaniu klas I - III SP w sercach zagościło słońce.

SZKOLNE DNI GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - obchody poza szkołą

9 maja, mimo niesprzyjającej aury, uczniowie klas IA, IC, IIIA oraz zaproszeni rumianie z klasy integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 6 wzięli udział w organizowanym przez SKKT Wędrołaki, rumskie SKKT Włóczykij i nauczycieli wspomagających rajdzie fabularyzowanym, którego fabuła oparta została na prozie Hieronima Derdowskiego.

LIGA GEOGRAFICZNA

Wszystkich serdecznie zapraszamy do zmierzenia się z zadaniami już ostatniej (VI) w tym roku szkolnym Ligi Geograficznej (pas Sudetów), który należy rozwiązać najpóźniej do 19 maja 2017 r.

Dzień Patrona Szkoły

28.04.2017 roku odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły dla uczniów gimnazjum i starszych klas Szkoły Podstawowej. Młodzież pokazała piękno piosenki przedwojennej w uwspółcześnionej aranżacji. Przedstawienie zaczęło się od piosenki „Jak za dawnych lat”.

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W sobotę 6 maja 2017 r w naszej szkole odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, w których brały udział drużyny ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Wejherowa, Redy, Rumi i Bolszewa.

SZKOLNE DNI GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Od poniedziałku tj. 8 maja w naszej szkole świętujemy           pod znanym hasłem RAZEM TWORZYMY CAŁOŚĆ. Szkoła została pięknie udekorowana w „łapkowe” kolory. Częścią dekoracji stali się uczniowie, którzy ubrali się zgodnie z wcześniej przedstawionym harmonogramem:

Z ŻYCIA ŚWIETLICY

Kwiecień to miesiąc przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Dzieci wykonywały prace plastyczne, które trafiły                   na kiermasz, z którego fundusze zostały przeznaczone             na pomoc dla dzieci z ogarniętej wojną Syrii.

AKADEMIA KOMPETENTNEGO RODZICA

W dniu konsultacji czyli 9 maja o godz.17 zapraszamy rodziców na kolejne spotkanie w ramach Akademii Kompetentnego Rodzica. Temat szkolenia to: „Jak zapobiegać problemowi palenia papierosów przez dzieci i młodzież?”

Konsultacje

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele ZS nr 3 serdecznie zapraszają na konsultacje z rodzicami, które odbędą się         9-10 maja 2017r. zgodnie z harmonogramem: