Konkurs „Koszulka kibica”

Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy nie ukończyli 13 lat do udziału w konkursie plastycznym „Koszulka kibica”. Konkurs polega na wymyśleniu i przygotowaniu projektu graficznego, hasła, nadruku, który może pojawić się na koszulce kibica, zagrzewającego do boju ulubioną drużynę lub zawodnika, dopingującego do działania.

Piękne nasze polskie Tatry

W dniach 15 – 19 maja 2017 r. dzieci z klasy III b i III f wybrały się na wycieczkę w piękne polskie Tatry. Pięć dni upłynęło nam na zwiedzaniu najpiękniejszych zakątków Podhala.

Ostatni zjazd Małych Studentów z Polskiej Akademii Dzieci

12 maja Mali Studenci z Polskiej Akademii Dzieci uczestniczyli w ostatnich w tym roku szkolnym wykładach na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Tym razem dowiedzieli się kim jest radiolog oraz jak wyglądają przeprowadzane przez niego badania.

X Wojewódzki Konkurs „English Poetry and Drama”

18 maja 2017 roku w Gimnazjum nr 1 w Redzie odbył się już X Wojewódzki Konkurs „English Poetry and Drama”. Uczennice naszej szkoły wyśpiewały następujące miejsca:

Zwiedzamy Gdańsk

05.05.2017r. uczestniczyliśmy w jednodniowej wycieczce po Gdańsku. Przewodnikiem był absolwent naszej szkoły - Jakub Szumilas. Swój spacer po tym pięknym mieście rozpoczęliśmy od Bramy Zielonej. Tu dowiedzieliśmy się, skąd pochodzi ta nazwa, dlaczego Gdańsk był nazywany Wolnym Miastem oraz poznaliśmy powód, dla którego żaden król nigdy tutaj nie zamieszkał.

Oddaj swój głos!

Prosimy wszystkich rodziców, nauczycieli, uczniów i przyjaciół naszej szkoły o oddanie swojego głosu na naszą szkołę w konkursie DELMA EXTRA FUNDUJE ZWYCIĘSKIM SZKOŁOM REMONT STOŁÓWEK! Projekt graficzny został przygotowany przez uczniów klasy II BG. Potrzebnych jest duuuuuuuuuużo głosów. Paragony potwierdzające zakup Delmy to dodatkowych 10 głosów.

MAMY FINAŁ WOJEWÓDZKI W LEKKOATLETYCE !!!

15.05.2017 roku na stadionie Centralnego Ośrodka Szkolenia w Cetniewie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnej Lekkoatletyce dziewcząt oraz chłopców. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 22.05.2017 roku w Słupsku.

Autobusem do Piaśnicy, a z powrotem pieszo …

12 maja uczniowie klasy 3 g zaopatrzeni w paszporty wędrowca wyruszyli autobusem PKS do Piaśnicy. Przy Pomniku Ofiar Pomordowanych rozpoczęliśmy pieszą wędrówkę zielonym szlakiem w kierunku Wejherowa.

Wojewódzki Konkurs Piosenki Międzynarodowej

17 maja 2017 roku w Gimnazjum Lingwista w Gdańsku odbył się „Wojewódzki Konkurs Piosenki Międzynarodowej”, w którym wzięło udział 14 szkół z całego Województwa. Naszą szkołę reprezentowała Martyna Prochera z klasy 3EG i wyśpiewała: I Miejsce oraz Nagrodę Publiczności.

„Warzywa, owoce – nie zaszkodzi zjeść”

Klasa 5c postanowiła wziąć udział w konkursie „Warzywa, owoce – nie zaszkodzi zjeść” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin. Z tej okazji na zajęciach z wychowawcą przeprowadzone zostały specjalne lekcje na temat dobroczynnego wpływu warzyw i owoców na nasz organizm.