Mamy laureatkę Konkursu Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa

27 i 28 maja w Chmielnie odbył się Finał 46 Konkursu Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa. Aleksandra Pilarska w kategorii klas gimnazjalnych zajęła pierwsze miejsce!

BIESZCZADZKIE PRZYGODY

W dniach 22-26.05.2017 roku klasy Ib i Ie wraz z wychowawcami brały udział w szkolnej wycieczce w Bieszczady. W drodze do naszego pensjonatu w  Berezce wpadliśmy na chwilę do Kazimierza Dolnego. Wspólnie z panią przewodnik obejrzeliśmy najciekawsze zabytki miasta. Wspięliśmy się na Górę Trzech Krzyży i podziwialiśmy dolinę Wisły.

AKADEMIA KOMPETENTNEGO RODZICA

W dniu zebrania- 6 czerwca o godz. 17 w stołówce szkolnej zapraszamy rodziców uczniów klas gimnazjalnych oraz klas VI SP na prelekcję na temat „Wakacje-wyzwaniem dla rodziny”. Spotkanie poprowadzi psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej p.Małgorzata Sędziak

Spotkania z rodzicami

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 serdecznie zapraszają na zebrania z rodzicami, które odbędą się 6-7 czerwca 2017r. zgodnie z harmonogramem:

Kodowanie ze Scratchem

W piątek 26 maja w Toruniu odbył się ostatni etap konkursu „Kodowanie ze Scratchem”. W finale jedenastu uczniów, w tym dwoje z naszej Ósemki: Michał Mowiński z 4b i Oskar Stachera również z 4b, prezentowali swoje gry napisane w Scratchu (język programowania). Niestety nie udało się nam wygrać, ale i tak sukces chłopców jest wielki.

Konkurs Matematyczny dla klas 6 pod Patronatem Prezydenta Miasta

18 maja odbył się finałowy etap Konkursu Matematycznego dla klas 6 pod Patronatem Prezydenta Miasta. Do ścisłego finału dostało się czterech uczniów z naszej szkoły:

Baśnie znane i nieznane

25 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 9  w Wejherowie odbył się III Miejski Konkurs „Baśnie znane i nieznane”. Wzięli w nim udział przedstawiciele pięciu szkół podstawowych naszego miasta.

Dla mamy kaszubskie piosenki, wiersze, tańce

Niedawno obchodziliśmy Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie języka kaszubskiego zaprosili swoich gości na program artystyczny, który przedstawili 24 maja po zajęciach lekcyjnych w stołówce szkolnej.

Wizyta w DINOPARKu

25 maja 2017 r. uczniowie klas III E i III C pojechali do „DINOPARKu” w Malborku. Celem wycieczki było spotkanie naturalnej wielkości figur dinozaurów oraz zobaczenie autentycznych skamieniałości sprzed milionów lat.

Ortograficzne Łamigłówki

W czwartek, 27 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się X regionalny konkurs „Ortograficzne Łamigłówki” organizowany w ramach wojewódzkiego projektu pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dyslektycznego.