Jedną nogą w czwartej klasie.....

We wtorek 13 czerwca, dzięki uprzejmości Pani Edyty Bryc, mogliśmy uczestniczyć w lekcji historii w klasie IV a. Tematem zajęć były igrzyska olimpijskie starożytnej Grecji. Wysłuchaliśmy wykładu, a następnie wspólnie rozwiązywaliśmy zadania związane z tematem lekcji.

Bezpieczne wakacje 2017

Uczniowie klas IId, IIe, IIg i IIIc uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z asp. sztab. Anettą Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. W ciekawy sposób poruszona została problematyka bezpiecznego zachowania dzieci podczas pobytu nad wodą, w lesie, a także podczas podróży.

KOMUNIKAT !!!

W związku z przestojem technologicznym kryta pływalnia przy Zespole Szkół nr 3 w okresie 23.06.2017r. - 23.07.2017r. będzie nieczynna. Zapraszamy 24 lipca od godz. 7.00.

Międzynarodowy festiwal Gdynia Open 2017

15-18 czerwca 2017 odbywał się Międzynarodowy festiwal Gdynia Open 2017. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

W grodzisku w Sopocie

14 czerwca uczniowie klasy 3g wybrali się na wycieczkę do skansenu archeologicznego w Sopocie. Najpierw w  nowoczesnym pawilonie wystawienniczo-edukacyjny oglądali wystawę „Z dziejów Sopotu – grodzisko wczesnośredniowieczne” z wykorzystaniem nowoczesnych technik audiowizualnych.

Przegląd Talentów Wokalnych

14 czerwca 2017 w Państwowej Szkole Muzycznej w Wejherowie odbył się „Przegląd Talentów Wokalnych” Uczennice z naszej szkoły, przygotowane przez Panią mgr Joannę Kozyrską-Sieczak wyśpiewały następujące nagrody:

PLANETA MLEKA

Dostawca naszego szkolnego mleka - firma „PRESS” S.C. z Redy zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem „Planeta Mleka”. Zgodnie z założeniami konkursu, autorzy prac mieli dać się ponieść fantazji i narysować – jak wyobrażają sobie tytułową „Planetę Mleka”

Dni Czytania Dzieciom

W piątek 9 czerwca zakończyły się w naszej szkole Dni Czytania Dzieciom w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.Akcję zainaugurowała Pani Dyrektor, czytając naszym najmłodszym uczniom z klasy 1A i dając tym samym przykład uczniom gimnazjum i szóstych klas szkoły podstawowej, którzy czytali dzieciom wybraną dla nich literaturę.

Międzyszkolny Turniej Interdyscyplinarny dla klas III

W środę 7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się XI Międzyszkolny Turniej Interdyscyplinarny dla klas trzecich. Uczniowie wszystkich szkół wejherowskich zmagali się z zadaniami z różnych dziedzin (ekologia, geografia, przyroda, matematyka, język polski, język angielski).

Szlakiem Alfabetu Kaszubskiego

Uczniowie języka kaszubskiego z klas pierwszych wybrali się na poszukiwania elementów znanej piosenki kaszubskiej „Kaszëbsczé nótë”, które rozmieszczone są w naszym mieście i mają postać kamiennych rzeźb.