Święto Zmarłych

Uczniowie klasy 3c pamiętali o poległych żołnierzach, którzy zginęli w Wejherowie w 1939r. oraz o pochowanych na cmentarzu Sztutowiakach. Zapalili znicze na ich grobach. Była to okazja do przemyśleń o mijającym czasie i o Tych, którzy już odeszli.

SPOTKANIE Z UKRAIŃSKĄ KULTURĄ

Uczniowie klasy 6b uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu. Odwiedziła nas pani Svetlana- Ukrainka, mama jednego z chłopców z naszego zespołu. Opowiedziała o zwyczajach, strojach regionalnych i tradycyjnych potrawach. Przygotowała też wspaniały poczęstunek- pierogi, śledzie, ciasto.

Kasa I a przyłączyła się do akcji "Taki jak Ty".

Mamy nadzieję, że wszyscy: dorośli i dzieci wezmą sobie do serca to przesłanie, że nikt nikogo nie będzie wytykał palcem, wyśmiewał i wyzywał. Każdy człowiek duży czy mały, gruby czy chudy, chłopak czy dziewczyna chce być akceptowany i lubiany.

MISTRZOSTWA WEJHEROWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W UNIHOKEJU

W dniu 20 października 2021 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 rozegrane zostały Mistrzostwa Wejherowa szkół podstawowych w 4 kategoriach:

Klasa 2f i 2b na rzecz dzieci z Zespołem Downa

Klasa 2f podczas zajęć dotyczących osób z Zespołem Downa wykonała plakaty, które można oglądać na poniższych zdjęciach. Dzieci pracowały pojedynczo, parami lub w trójkach. Samodzielnie wymyślały hasła, które zapisywały na plakatach. Dodatkowo zaśpiewały piosenkę, która stała się mottem przewodnim naszych zajęć.

Konsultacje

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 serdecznie zapraszają na konsultacje, które odbędą się 27 i 28 października 2021.

3d na rzecz dzieci z Zespołem Downa

Klasa 3D również przyłączyła się do październikowego wyzwania poświęconemu osobom z Zespołem Downa. Dzieci dowiedziały się czym jest Trisomia 21 Pary Chromosomów, obejrzały ciekawy film oraz zapoznały się z piosenka Jesteś Wspaniały.

Festyn „Razem w Ósemce”

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 zorganizowali swoim uczniom festyn „Razem w Ósemce”.

Klasa IIb na rzecz dzieci z Zespołem Downa

Pani Paulina Dzikowska przeprowadziła ze swoją klasą lekcję, której tematem była niepełnosprawność, jaką jest Zespół Downa. Dzieci dużo rozmawiały, wymieniały się poglądami, dyskutowały i wspólnie zrobiły plakaty. Tworzyły same, pisały to, co czuły, rysowały, a wszystko z myślą o drugim człowieku.

Stwórzmy razem książkę kucharską!

Drodzy Czytelnicy! 20 października obchodzimy Dzień Szefa Kuchni. Z tej okazji zapraszamy Was do stworzenia wspólnej książki kucharskiej, zawierającej Wasze, Waszych Rodziców, Babć i Dziadków przepisy kulinarne.