Świat Gumisiów w świetlicy szkolnej

W naszej świetlicy w ubiegłym tygodniu poznawaliśmy świat Gumisiów.

Rozstrzygnięcie konkursu „Co wiedzą drzewa”

Do świetlicy szkolnej spłynęło wiele prac plastycznych pt. „Co wiedzą drzewa”. Prace były bardzo ciekawe, przygotowane różnymi technikami i miały wieloraki przekaz.

III Miejski Konkurs Wiedzy o Wejherowie im. Reginy Osowickiej

W piątek 20 października w Szkole Podstawowej nr 8 im. Martyrologii Piaśnicy odbył się III Miejski Konkurs Wiedzy o Wejherowie im. Reginy Osowickiej; nasza szkoła była współorganizatorem tej imprezy.

Ślubowanie klas pierwszych

W piątek 13 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią dyrektor Danutę Czernewską kandydatów na uczniów i licznie przybyłych rodziców i opiekunów.

Szlakiem Kaszubskich Nut

17.10.2017r. klasy pierwsze w ramach zajęć języka kaszubskiego wybrały się na wycieczkę pieszą po Wejherowie Szlakiem Kaszubskich Nut. Przygotowując się do tego wydarzenia uczniowie wykonali własnoręcznie mapę Wejherowa, na której zaznaczaliśmy wspólnie miejsca, gdzie znajdują się poszczególne nuty.

Warsztaty w oczyszczalni ścieków

19 października 2017r. uczniowie klasy IIfg i IIbg wzięli udział w warsztatach ekologicznych w oczyszczalni ścieków w Dębogórzu. Organizatorem warsztatów był Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Czytanie Czyni Cuda - reaktywacja

Szkolne koło CCC powróciło. Z nowymi pomysłami i energią dzielnie pracuje po zajęciach szkolnych, przygotowując się do spotkań z dziećmi z Punktu Przedszkolnego „Mali Artyści” w Wejherowie.

Niezwykła lekcja historii

10 października 2017 r. uczniowie klas 7a i 7d wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę, której celem była wizyta w Muzeum II Wojny w Gdańsku oraz Westerplatte.

Konkursu Rady Rodziców dla klas I-III

Regulamin konkursu „TWORZYMY KALENDARZ -MOJE MIASTO”. Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Więcej wpłacasz- więcej otrzymujesz

Wzorem lat poprzednich Rada Rodziców ogłasza konkursu „Więcej wpłacasz- więcej otrzymujesz” promujący Fundusz Rady Rodziców. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i udziału w konkursie.