Konkurs plastyczny Święty Jan Paweł II- Idźmy naprzód z nadzieją

W konkursie organizowanym przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie wzięło udział ponad 200 osób. Wśród laureatów byli uczniowie naszej szkoły:

Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości Polski. Z tej okazji uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami mieli okazję wziąć udział w uroczystej akademii, która poprzedzona została krótkim wstępem pani Dyrektor, która przypomniała zgromadzonym, jak trudno było Polakom walczyć o niepodległość, jak dziś należy troszczyć się o wolność ojczyzny i na czym polega współczesny patriotyzm.

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych

Lista uczniów zakwalifikowanych do eliminacji rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych

Od szkolniaka do żaka

Wystartowała już czwarta już edycja konkursu matematycznego „Od szkolniaka do żaka” organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych z klas V,VI,VII oraz klasy II i III gimnazjum, którzy wykazują zainteresowanie przedmiotem.

Akcja „Dzień Pluszowego Misia”

Fundacja Mam Marzenie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Dzień Pluszowego Misia”. Wystarczy przynieść do szkoły NOWE zabawki, maskotki, gry lub materiały plastyczne i zostawić je w gabinecie psychologa / pedagoga szkolnego

Żywa lekcja historii

6 listopada uczniowie klasy 1 d wzięli udział w ciekawych zajęciach na temat II wojny światowej, które przeprowadził absolwent naszej szkoły Beniamin Kitowski. Dzieci wcześniej uczyły się pieśni z okresu powstania warszawskiego i dlatego tematyka z tego okresu była w centrum ich zainteresowań.

„PIAŚNICA - KULTURA MIEJSCA”

7 listopada 2017 roku klasa II e gimnazjum i klasa VII a wraz z wychowawcami brały udział w Konferencji Podsumowującej Projekt „Piaśnica – kultura miejsca”, która odbyła się w Wejherowskim Centrum Kultury – w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Drodzy Maratończycy ze szkoły podstawowej!

We wtorek napisaliście kolejny test. Dziękujemy za tak liczne przybycie, które dowodzi zainteresowania młodych ludzi literaturą.

Nie ma śmieci – są surowce

Wyniki konkursu, organizowanego w ramach akcji Sprzątanie Świata, który polegał na wykonaniu komiksu zgodnego z tematem „Nie ma śmieci – są surowce”:

Uwaga konkurs!

Zapraszam dzieci, które uczestniczą w zajęciach logopedycznych (w wieku 5-9 lat) do wzięcia udziału w XXVI Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym. W tym roku hasło konkursu to: „Co Pani Jesień dla mnie przyniesie?”.