Jedzie pociąg z daleka…

Jakie jeżdżą pociągi? Kto kieruje pociągami? Jak to się dzieje, że pociągi na siebie nie wpadają? Gdzie kupić bilet na pociąg? Kto kontroluje bilety?

UWAGA! Podziel się uśmiechem.

Jeśli nie bawisz się już swoimi zabawkami, przeczytałeś książeczki, przekaż je niepełnosprawnym dzieciom, podopiecznym PCK na Mikołajki.

„Rodacy Bohaterom”

Jest nam niezmiernie miło poinformować uczniów oraz rodziców, że nasza szkoła bierze udział w akcji „Rodacy Bohaterom” już trzeci raz. Jest to zbiórka żywności dla Kombatantów AK z dawnych polskich Kresów.

Dzień Czystego Powietrza!

14 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Czystego Powietrza w ramach Projektu Lider Lokalnej Ekologii. W tym dniu zostały rozwieszone plakaty, a uczniowie klas szóstych spacerowali po szkole w maseczkach, rozdając własnoręcznie wykonane ulotki o rodzajach zanieczyszczeń, niskiej emisji w naszym otoczeniu czy wpływie pyłów na zdrowie człowieka.

Zapraszamy na „Zaczytane przerwy” do biblioteki szkolnej

Drodzy czytelnicy! Od wtorku 21 listopada zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas 1-3 do aktywnego słuchania, a starszych uczniów do głośnego czytania.

Uszyj gwiazdkę na Gwiazdkę!

Zapraszamy wszystkich chętnych: uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły do wspólnego szycia z filcu i skrawków materiałów ozdób świątecznych na kiermasz charytatywny!

Wizyta w Miejskiej Bibliotece

W miniony wtorek uczniowie klasy IV A udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, by poznać historię Wandy, młodziutkiej uczestniczki najtragiczniejszej deportacji Polaków na Syberię z 10 lutego 1940 roku, kiedy to w głąb ZSRR zostało wywiezionych kilkaset tysięcy polskich obywateli, głównie kobiet z dziećmi i osób starszych.

Wyniki konkursu „TWORZYMY KALENDARZ – MOJE MIASTO”

Na konkurs organizowany przez Radę Rodziców pod hasłem : Tworzymy kalendarz – MOJE MIASTO wpłynęło wiele prac przedstawiających ciekawe miejsca w Wejherowie.

Marzenia się spełniają!

20 października odbyło się spotkanie Pani Dyrektor Danuty Czernewskiej i przewodniczącej Rady Rodziców Pani Joanny Stachowiak z uczniami klasy II gimnazjum i innymi miłośnikami książek. To wydarzenie zasługuje na szczególne odnotowanie, ponieważ odbyło się w miejscu, które zostało stworzone według koncepcji marzeń samych uczniów.

Rozwiązuj zadania, poszerzaj swoją wiedzę i zbieraj punkty !!!

W tym roku szkolnym rusza już III edycja konkursu z geografii „LIGA GEOGRAFICZNA”. Wszystkich serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, a potem do rozwiązywania zadań.