Sukces uczennicy naszej szkoły w konkursie plastycznym „150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego”

12 stycznia 2018 r. jury konkursowe wyłoniło laureatów konkursu plastycznego organizowanego przez Annę Fotygę, posła do Parlamentu Europejskiego, pt. „150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego”. Wyłonienie najlepszych prac odbywało się w dwóch kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe i gimnazjalne (kategoria I) oraz szkoły ponadgimnazjalne (kategoria II).

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

22-24 stycznia w szkole odbędzie się zbiórka elektroodpadów- zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbieramy m.in. odkurzacze, telefony, ładowarki, telewizory, monitory, komputery, konsole, gry, klawiatury, miksery, roboty kuchenne, suszarki, lokówki, ładowarki, zegarki i inne.

Zebranie rodziców

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 serdecznie zapraszają na zabrania rodziców, które odbędą się 23 i 24 stycznia 2018r. 23 stycznia, o godz.17.00 w świetlicy szkolnej rodzice klas starszych będą się mogli także spotkać z przedstawicielami Policji. Pogadanka dotyczyć będzie ważnych problemów młodzieży, np. cyberprzemocy.

Wizyta w Akademii Medycznej

10.01.2018r. uczennice klasy II Gimnazjum: Agata Wojewódka,Oliwia Janowska, Adrianna Gosz, Maja Mielewczyk, Weronika Matea, Aleksandra Pilarska pod opieką pedagogów szkolnych odwiedziły oddział Nefrologii Dziecięcej w  Akademii Medycznej w Gdańsku.

Hej kolęda…

W miniony czwartek uczniowie klasy IV a integracyjnej wraz ze starszymi koleżankami – uczestniczkami projektu edukacyjnego „Razem Tworzymy Całość”, wybrali się do wejherowskiego Domu Pomocy Społecznej, by kolędować wspólnie z jego pensjonariuszami.

Kochani Maratończycy ze szkoły podstawowej!

Za Wami już czwarty test maratonu. Mam nadzieję, że książka „Detektywi z klasztornego wzgórza” dostarczyła Wam wielu wrażeń. Czas na kolejną przygodę. Tym razem czytamy książkę Joanny Fabickiej „Rutka”.

Konkurs ZUCH

Zapraszamy chętnych uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie ZUCH organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się:

Świetlica szkolna - grudzień

Grudzień w świetlicy był miesiącem, w którym staraliśmy się budować świąteczną atmosferę w czasie zajęć dydaktycznych, plastycznych czy kulinarnych.

Spotkanie koła „Czytanie Czyni Cuda”

9 stycznia 2018 ponownie odwiedziłyśmy naszych kolegów z Punktu Przedszkolnego „Mali Artyści” w Wejherowie. Przygotowałyśmy bajkę o białych liskach, które cieszą się zimową aurą oraz poznają świąteczne zwyczaje

Poznajemy ciekawych ludzi

2 stycznia uczniowie klasy IVf na godzinie wychowawczej gościli Panią Katarzynę Laskowską (mamę Pawła), która jest sędzią rodzinnym. Podczas spotkania Pani Laskowska bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy.