Bezpieczna +

Przed feriami , w czytelni biblioteki szkolnej, mieliśmy możliwość obejrzeć wielkoformatowe fotografie uczniów Gdyńskiej Szkoły Społecznej. Wystawa ta jest częścią akcji „Razem można zobaczyć więcej” zorganizowanej w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”, promującego bezpieczne warunki nauki, wychowania i opieki w szkołach.

Regulamin konkursu na portret nauczyciela

Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Konkurs będzie rozpatrywany w trzech kategoriach wiekowych:

Warsztaty malarstwa na szkle

W okresie przed i poświątecznym w ramach języka kaszubskiego dzieci z naszej szkoły wzięły udział w warsztatach kaszubskiego malarstwa na szkle.

Wzmacniamy więzy rodzinne

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają.

Poznajemy ciekawych ludzi

13 lutego 2018 r. uczniowie klasy IV f po raz kolejny spotkali się z ciekawą postacią. Tym razem gościła u nas Pani Małgorzata Dobrosielska – Serafin (mama Amelki), która jest lekarzem internistą. Pani Małgorzata bardzo interesująco opowiadała o swojej odpowiedzialnej pracy. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się lekarz internista.

„Ósemka” w projekcie „Akademia Niepodległości”

13 lutego b.r. uczniowie klasy 7a wraz ze swoją nauczycielką historii, wzięli udział w pierwszym spotkaniu w ramach projektu „Akademia Niepodległości”, którego honorowym patronem został Prezydent Rzeczpospolitej Andrzeja Duda.

XIII Pomorskim Konkursie Pieśni Bożonarodzeniowej

26.01. w ostatni dzień przed feriami, kiedy każdy myślał już tylko o zasłużonym wypoczynku, uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego wzięli udział w XIII Pomorskim Konkursie Pieśni Bożonarodzeniowej w Szemudzie. Jak co roku konkurencja była ogromna. Na konkurs przybyło prawie 200 uczestników z całego województwa pomorskiego.

Fotograficzny sukces Natalii!

Natalia Dawidowska z klasy 7b kolejny raz zdobyła I miejsce w konkursie matematyczno – fotograficznym pt. „Wejherowo w obiektywie matematyka”. Gratulujemy!

Zabawa Karnawałowa 2018 w świetlicy szkolnej

Kolejny raz, wykorzystując czas karnawału, w naszej świetlicy szkolnej oddaliśmy się wspólnej zabawie. W związku z tym, że głównym założeniem naszych balów jest integracja, wzmacnianie dobrych zachowań, budowanie pozytywnej atmosfery, bawiliśmy się w rytm muzyki i braliśmy udział w konkursach.

10. Ogólnopolski Konkurs Wokalny Kolęd i Pastorałek „Nad Światem Cicha Noc”

27-28 stycznia 2018 w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbył się 10. Ogólnopolski Konkurs Wokalny Kolęd i Pastorałek „Nad Światem Cicha Noc”. Na przesłuchania przyjechali wokaliści z całej Polski w tym także reprezentantki z naszej szkoły, które zdobyły następujące miejsca: