Sukces Weroniki i Mai w konkursie plastycznym

Weronika Stachera, uczennica klasy IIIE, zdobyła I miejsce, natomiast Maja Kosecka z klasy IIIG, zdobyła II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym pt. „ Pląsy Pani Wiosny”, którego organizatorem było Wejherowskie Centrum Kultury.

Nasz uczeń na ringu

Uczeń naszej szkoły Konrad Stawicki z klasy 7a stawia z powodzeniem pierwsze kroki na ringu.

Międzynarodowy Dzień Teatru w klasie 3e

27 marca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Uczniowie klasy 3e zapoznali się z zasadami, o jakich należy pamiętać podczas pobytu w teatrze. Jak stosownie należy się ubrać oraz zachować. Wysłuchali ciekawego opowiadania dotyczącego teatru.

Wiosna tuż, tuż ...

Uczniowie klas 0 – III powitali wiosnę wierszem i piosenką. Inscenizację przygotowali uczniowie klas Ic i IIb pod kierunkiem wychowawców. Wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie nazwy ptaków i kwiatów wiosennych, które są zwiastunami tej pięknej pory roku.

POLSKA AKDEMIA DZIECI

Kolejny wykład za nami. Tym razem wysłuchaliśmy wykładu prof. dr hab.m.med. Katarzyny Emerich pt.„W zdrowych zębach zdrowy duch”. Poznaliśmy budowę zęba, rodzaje zębów, ich funkcje, proces powstawania próchnicy oraz jak dbać o zęby.

VII Powiatowy Konkurs Geograficzny - SUKCES!

16 marca w Szkole Podstawowe nr 3 w Redzie odbył się VII Powiatowy Konkurs Geograficzny dla uczniów gimnazjum, którego tematem były „Wycieczki po Europie”. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:

Czarodziej słowa- Międzyszkolny konkurs Polonistyczny dla klas III

23 marca odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny dla klas III. Gościliśmy reprezentantów klas III ze SP nr 11, SP nr 5, Społecznej Szkoły Podstawowej i Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego. Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach, wykazały się ogromnym zaangażowaniem i dużą wiedzą.

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

20 marca 2018r. nasza szkoła otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku rozpoczną naukę w klasach pierwszych oraz oddziałach przedszkolnych.

Akcja UNICEF „Uratuj dziecko w Afryce”

UNICEF Polska prowadzi akcję pomocy „Uratuj dziecko w Afryce”. Celem akcji jest zebranie środków na ratunek i leczenie dzieci w Afryce Południowej i Wschodniej (między innymi Sudan Południowy, Etiopia, Somalia i Angola), które zostały w ostatnich miesiącach mocno dotknięte przez klęski żywiołowe i skutki trwających konfliktów.

Czytanie Czyni Cuda- spotkanie wiosenne

Uczestniczki szkolnego koła CCC z początkiem wiosny zaplanowały kolejne odwiedziny w Punkcie Przedszkolnym „Mali Artyści”. Specjalnie na tę okazję przygotowały kontynuację przygód lisków, które tym razem przypadkiem odnajdują norkę zajączka wielkanocnego.