Nasi koszykarze w finale WIMS chłopców

W piątek 6 kwietnia koszykarze z klas gimnazjalnych i 7 klasy szkoły podstawowej wygrali półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbywał się w naszej szkole. Zespół SP 8 w Wejherowie rozegrał trzy spotkania: z SP Somonino, SP Krokowa i SP 1 w Lęborku, zdecydowanie dystansując wszystkie ekipy.

LAUREAT PO RAZ TRZECI!

5 kwietnia 2018r. w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach, odbył się etap wojewódzki XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczpospolitej”. Szkołę Podstawową nr 8 reprezentował Jan Pisała z klasy VII b.

BAWIMY SIĘ W TEATR

Uczniowie klasy 4 a, b i g  bawili się w teatr. Od wielu dni przygotowywali w pocie czoła inscenizację baśni „O rybaku i złotej rybce”. Na chwilę stali się aktorami. Przydzielili sobie role i nauczyli się tekstu. Wykonali wspaniałe dekoracje i rekwizyty. Spotykali się po lekcjach, by jak najpiękniej zaprezentować się przed rówieśnikami.

Jajeczne śniadanie w klasie Ia

28 marca uczniowie klasy Ia przygotowywali jajeczne śniadanko. Dzieci przyniosły do szkoły produkty do przygotowania kanapek. Dodatkowo na kanapkach znalazł się szczypiorek, który został wyhodowany w klasie. Jednak głównym składnikiem było jajko, symbol Świąt Wielkiej Nocy.

Oddaj swój głos!

Prosimy wszystkich rodziców, nauczycieli, uczniów i przyjaciół naszej szkoły o oddanie swojego głosu na naszą szkołę w konkursie DELMA EXTRA FUNDUJE ZWYCIĘSKIM SZKOŁOM REMONT STOŁÓWEK! Projekt graficzny został przygotowany przez uczniów klasy IIIBG. Potrzebnych jest duuuuuuuuuużo głosów. Paragony potwierdzające zakup Delmy to dodatkowych 20 głosów.

Reprezentanci SP 8 w Wejherowie w Kadrze wojewódzkiej rocznika 2005

Koszykarze z naszej szkoły - Szymon Nowicki i Cezary Zabrocki - w trakcie świąt Wielkanocnych uczestniczyli jako reprezentanci województwa pomorskiego w rozgrywkach młodzieżowej  koszykarskiej elity Europy czyli EYBL ( European Youth Basketball League) w Rydze - stolicy Łotwy.

Podziękowanie za serce i przyjazną dłoń

Rodzice i uczniowie klasy IIIG wyszli z inicjatywą zorganizowania zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt, które przebywają w schronisku w Dąbrówce.

Wyniki konkursu na portret nauczyciela

W konkursie organizowanym przez Radę Rodziców pod hasłem: PORTRET NAUCZYCIELA uczniowie wykonali ciekawe i pomysłowe pracę. Doceniamy wkład włożony w ich przygotowanie i ciekawe uchwycenie tematu. Dziękujemy za zaangażowanie.

Ferie z książką

28 marca 2018 roku w bibliotece szkolnej odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „Ferie z książką”, zorganizowanym przez nauczycieli bibliotekarzy. Konkurs polegał na wykonaniu ilustracji lub napisaniu recenzji książki przeczytanej podczas ferii zimowych.

Radosnych Świąt Wielkanocnych

Radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia, pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz wielu miłych spotkań rodzinnych przy świątecznym stole wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oraz przyjaciołom szkoły