Piękny dzień

Trzy klasy integracyjne z naszej szkoły, klasa I, IV i V uczestniczyły w uroczystościach z okazji Dnia Świadomości Autyzmu w Wejherowie. Dzieci przeszły w pochodzie przez całe miasto, potem korzystały z atrakcji, które przygotowało Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem i uczniowie ze Szkoły Specjalnej w Wejherowie.

Konkurs ZUCH – znamy wyniki!

Mamy przyjemność poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu „Zuch” dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej, organizowanej przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie mamy 3 laureatów w kategorii „Zuch zintegrowany”.

„150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego”

13 kwietnia 2018 roku w Sali BHP Stoczni Gdańskiej miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym „150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego” organizowanych przez Annę Fotygę, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Mistrzostwo Wejherowa w piłce nożnej dziewcząt

11 kwietnia br. na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 8 rozegrane zostały Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje wszystkich wejherowskich szkół podstawowych (SP5; SP6; SP8; SP9; SP11).

Laureaci i finaliści

9 kwietnia 2018 roku w historycznej sali BHP na terenie stoczni gdańskiej, odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych

Śpiewać każdy może

7 kwietnia 2018 w MDK w Gdyni odbył się Wojewódzki Konkurs Wokalistów „Śpiewać każdy może”. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Pilarska z klasy II EG. Mimo licznej konkurencji Ola wyśpiewała wyróżnienie.

„Mistrz matematyki” – konkurs dla klas IV

13 kwietnia 2018r. o godz. 13.30 (sala 315) odbędzie się konkurs matematyczny dla uczniów klas czwartych SP nr 8 w Wejherowie. Szczegóły konkursu znajdują się w załączniku „Regulamin”.

Mistrzostwa Wejherowa w drużynowych biegach przełajowych

5.04.2018 r. odbyły się „Mistrzostwa Wejherowa w drużynowych biegach przełajowych”. W danej kategorii - klasy gimnazjalne oraz siódme klasy szkoły podstawowej - każda z drużyn liczyła po 5 uczestników. W kategorii chłopców uczestnicy mieli do pokonania dystans ok.1500m.

„MISTRZ MATEMATYKI” DLA UCZNIÓW KLAS VII

„Mistrz matematyki” Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VII szkoły podstawowej odbędzie się 12 kwietnia 2018 roku o godzinie 13.15-14.00.

Drugi wykład w projekcie „Akademia Niepodległości”

6 kwietnia b.r. uczniowie klasy 7a wraz ze swoją nauczycielką historii, wzięli udział w drugim spotkaniu w ramach projektu „Akademia Niepodległości”, którego honorowym patronem został Prezydent Rzeczpospolitej Andrzeja Duda.