Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji

Uczniowie klas IIIB i IIIG odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Wejherowie. Spotkanie stanowiło świetną okazję do zapoznania się z codzienną pracą policjantów oraz przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się dzieci po drogach .

Wycieczka edukacyjna w ramach języka kaszubskiego

W ubiegłą sobotę, 14.04. dzieci uczęszczające na zajęcia języka kaszubskiego brały udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz Sea Parku w Sarbsku. Było to ogromne wydarzenie, szczególnie dla tych z naszych uczniów, którzy pierwszy raz brali udział w szkolnym wyjeździe.

Kaszubski konkurs recytatorski

We wtorek 17.04. odbyły się eliminacje miejskie konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej RODNÔ MOWA. Uczennice z naszej szkoły wspaniale nas reprezentowały i zdobyły miejsca na podium.

Joanna Mazur finalistką Ligi Matematycznej

Joanna Mazur, uczennica klasy VIC, została Finalistką ogólnopolskiego konkursu „Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego”. Organizatorem konkursu był Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku i I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK,

W sobotę, 21 kwietnia 2018 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie odbył się etap rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, w którym braliśmy udział.

Konsultacje

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 serdecznie zapraszają na konsultacje dla rodziców, które odbędą się 23 - 24 kwietnia 2018r.

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O MORZU BAŁTYCKIM ROZSTRZYGNIĘTY

12 kwietnia w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Morzu Bałtyckim dla klas szóstych. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z 10 szkół powiatu wejherowskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6A: Alicja Adamowicz, Antonina Kowalska i Agnieszka Stochaj.

Palący problem…

Wszyscy wiemy, jak ważne jest to, abyśmy wspólnie dbali o środowisko, o czystość wód, o niezatruwanie powietrza. Chcemy, aby Ziemia - nasza planeta, była piękna i zadbana. Jest to ważne przede wszystkim dla naszego zdrowia i samopoczucia.

„Polskie Państwo Podziemne” w klasach szóstych

Pod koniec marca i kwietnia b.r. uczniowie wszystkich klas szóstych naszej szkoły, brali udział w zajęciach historycznych poprowadzonych przez pana Artura Chomicza - edukatora z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Temat tych zajęć brzmiał: „Polskie Państwo Podziemne”. Warsztaty na temat II wojny światowej na ziemiach polskich są trzecimi organizowanymi we współpracy z IPN-em, które odbywają się w Ósemce.

7a sadzi las

Już po raz czwarty uczniowie klasy 7a brali udział w akcji sadzenia lasu organizowanej przez Nadleśnictwo Wejherowo. W tym roku sadziliśmy brzozy w okolicach Piaśnicy.