Konkurs Wiedzy o Piaśnicy

26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole, której patronuje Martyrologia Piaśnicy, już siódmy raz odbył się Konkurs Wiedzy o Piaśnicy, który został zorganizowany przez Dyrekcję oraz nauczycieli historii: Edytę Bryc, Krystynę Naczk i Hannę Chuderską - Migel. Celem tych zawodów była przede wszystkim popularyzacja wiedzy na temat martyrologii Piaśnicy, ale również wojny obronnej Polski na Pomorzu Gdańskim oraz polityki okupacyjnej III Rzeszy na wspomnianym obszarze, a także rozbudzanie zainteresowań dziejami naszego regionu.

Zdolni z Pomorza w naszej szkole

Zostały ogłoszone wyniki III etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej Zdolni z Pomorza.

JAKOŚĆ POWIETRZA W WEJHEROWIE

24 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Pana Henryka Lewickiego, pracownika Urzędu Gminy Wejherowo, który opowiadał uczniom o jakości powietrza w naszym mieście. Wykładu wysłuchali uczniowie klas szóstych, którzy dowiedzieli się o działaniach na rzecz ochrony powietrza.

HAPPENING â SOS DLA POWIETRZA!!

W tym tygodniu uczniowie klas IV i VI wzięli udział w happeningu ekologicznym, którego celem było zwrócenie uwagi na problem spalania odpadów. Uczniowie w przygotowanych strojach, z transparentami i okrzykami ekologicznymi przemaszerowali ulicami Wejherowa. W trakcie happeningu uczniowie rozdawali mieszkańcom ulotki informujące o szkodliwości spalania odpadów w piecach.

Nowy film o Piaśnicy

W tym roku ekipa filmowa z Warszawy zakończyła prace nad dokumentem „Piaśnica. Golgota Pomorza” z udziałem między innymi uczniów i nauczyciela naszej szkoły. W bibliotece szkolnej znajduje się ten film na płycie CD i można go wypożyczyć. Zachęcam do wykorzystania na zajęciach lekcyjnych.

A Ty? Wiesz czym oddychasz?

W ramach projektu - Lider Lokalnej Ekologii 2017/2018 uczniowie, uczęszczający na kółko przyrodnicze, wybrali się na zajęcia terenowe mające na celu zbadanie zanieczyszczenia powietrza za pomocą skali porostowej. Porosty to organizmy, które mają niewielkie wymagania życiowe i możemy je spotkać w każdym środowisku, natomiast są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia.

Projekt Piaśnica

23 kwietnia uczniowie klasy 1d i 3 g wyruszyli autokarem do Lasu Piaśnickiego. Przy Pomniku Ofiar Pomordowanych rozpoczęli pieszą wędrówkę zielonym szlakiem. W trakcie marszu trzeba było odnaleźć poszczególne punkty

Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

25 maja na terenie naszej szkoły odbyły się Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Na nasze zaproszenie odpowiedziało 12 szkół.

CIEPŁO I BEZPIECZNE

23 kwietnia uczniowie klas II oddziałów gimnazjalnych zwiedzali Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o w Wejherowie. Uczniowie byli przyjęci przez zastępcę kierownika ciepłowni, Pana Krzysztofa Lesnera, który oprowadzał grupę po ciepłowni i opowiadał o polityce ekologicznej przedsiębiorstwa.

„Mistrzowie matematyki” Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie

W obecnym roku szkolnym odbyło się wiele różnych konkursów matematycznych. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Mistrz matematyki” organizowany przez nauczycieli matematyki uczących w naszej szkole. Skierowany był do uczniów klas IV – VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum.