Miesiąc świadomości o Zespole Downa

Do niedawna, na holu starej szkoły, można było podziwiać prace poświęcone osobom z Zespołem Downa, które stworzone zostały podczas zajęć z wychowawcami klas.

KONTYNUACJA SUKCESÓW ZESPOŁÓW UNIHOKEJA

Z czterech zespołów unihokeja Szkoły Podstawowej nr 8  w Wejherowie tylko jeden zespół wywalczył sobie prawo gry w finale. Tym zespołem jest drużyna dziewcząt klas VII i VIII. W dniu 16 listopada na hali sportowej SP 5 w Lęborku spotkały się zespoły z powiatu lęborskiego, puckiego, kartuskiego i wejherowskiego.

Drodzy Maratończycy z klas I-III!

Propozycją czytelniczą na grudzień jest lektura pt. "Ignaś. Opowieści patriotyczne" Wioletty Piaseckiej. Trzeci test odbędzie się 9 grudnia o godz.16 w sali 45.

Jeż w wielkim mieście. Usyp kopczyk!

Jesień to czas, kiedy jeże poszukują schronienia, aby przetrwać zimę. Człowiek żyje coraz bardziej sterylnie, niszcząc dzikie przestrzenie wokół siebie. Pięknie zadbane ogrody, wyczyszczone z liści trawniki, które są naturalnym schronieniem dla jeży uniemożliwiają im znalezienie domu. Pomóżmy im!

Nie jest kolorowo- akcja charytatywna na rzecz dzieci z Kresów trwa do 22.11.2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce charytatywnej "Nie jest kolorowo" organizowanej na rzecz dzieci z Kresów. Nie wszyscy uczniowie w polskich szkołach i przedszkolach na Kresach mają kolorowo. Potrzebują kredek, zeszytów, piórników, mazaków, bloków rysunkowych, plecaków, plasteliny, wycinanek, kolorowanek, czyli wszystkiego tego, co niezbędne do nauki i zabawy w pierwszych latach edukacji.

WOJEWÓDZKI KONKURS Z GEOGRAFII - ZMIANA !

LISTA UCZNIÓW, KTÓRZY ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO II ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z GEOGRAFII 2021/2022

IX Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Laureatami IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” dla uczniów podstawowych klas IV-VI zostali Mateusz Butowski oraz Samira Gołąbek z klasy 6c, wychowankowie pani Beaty Biniek. Szymonowi Szkaradkiewiczowi z 7g i Małgorzacie Wiśniewskiej z 5e zabrakło niewiele, by także stanąć na podium. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Zmiana dzwonków

Od 8 listopada obowiązuje nowy wykaz dzwonków. Zmiana wiąże się z dużą frekwencją uczniów w stołówce szkolnej. Od poniedziałku będziemy mieć trzy przerwy obiadowe. Pierwsza - dwudziestominutowa po 4 godzinie lekcyjnej będzie przeznaczona przede wszystkim dla uczniów klas I-III. Dwie następne - piętnastominutowe po 5 i 6 godzinie lekcyjnej dedykowane są dla klas 4-8. Rozumiemy, że są sytuacje, kiedy trudno przestrzegać wyznaczonych godzin (np. czas rozpoczęcia lekcji), prosimy jednak starać się respektować ustalony grafik, co z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo i płynność wydawania posiłków.

Zakończyła się zbiórka dla dzieci przebywających na oddziałach UCK w Gdańsku!

Dziękujemy każdej osobie, która przyniosła skarpetki lub kapcie. Ilość zebranych podarunków przerosła nasze oczekiwania. Jesteśmy pewni, że dzięki Waszym wielkim sercom na wielu dziecięcych twarzach pojawi się uśmiech i radość. Jesteście najlepsi!

FESTIWAL JESIENNY W ŚWIETLICY

Jesień to bardzo bogata pora roku. Przynosi nam obfite dary w postaci owoców i warzyw. W miesiącu październiku jesień zagościła na dobre, nie tylko w otoczeniu ale również w naszej świetlicy. Dzieci wykonały chętnie piękne prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby lasu. Stworzyły m.in. korale z jarzębiny, kasztanowe ludziki, a ściany sali ozdobiły jeżykami z krepy