2011-10-14

14.10.2011 r. był dla naszych pierwszaków dniem pełnym wrażeń. O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Na widowni hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 licznie zasiedli rodzice naszych pierwszaków, jak również sami zainteresowani, których przywitała pani dyrektor Elżbieta Rohraff. Uczniowie i ich rodzice z dużym zainteresowaniem obejrzeli program artystyczny przygotowany przez klasy III D pod kierunkiem pani Hanny Podsiedzik i III B pod kierunkiem pani Stanisławy Erdmańskiej Po przedstawieniu do sali został wprowadzony poczet sztandarowy. Po odśpiewaniu hymnu narodowego pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, powtarzając treść przysięgi za panią dyrektor:

Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczył się jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu uczniowie z rodzicami i wychowawcami rozeszli się do swoich sal lekcyjnych, gdzie otrzymali pamiątkowe dyplomy i rożki obfitości.