2014-10-23

10 października uczniowie sześciu klas pierwszych szkoły podstawowej w uroczysty sposób zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej. W obecności sztandaru szkoły, rodziców i nauczycieli wypowiedzieli słowa przysięgi odczytanej przez Dyrektor Szkoły Panią Danutę Czernewską. Ślubowali dobrze się uczyć i grzecznie zachowywać. Zgodnie ze szkolną tradycją Pani Wicedyrektor Elżbieta Rohraff każde dziecko pasowała na ucznia wielkim ołówkiem. Po ślubowaniu uczniowie klas trzecich przedstawili program artystyczny „Pinokio w szkole” pod kierunkiem pani Stanisławy Erdmańskiej i Hanny Podsiedzik. W regionalną atmosferę wprowadził wszystkich zgromadzonych zespół taneczny, który zaprezentował kilka tańców kaszubskich. Tancerzy przygotowała pani Ewa Hoppe. Dekorację stanowiły drzewa z owocami, które symbolizowały poszczególne klasy: Ia, Ib, Ic, Id, Ie, If i Ig. Po głównych uroczystościach uczniowie przeszli do swoich klas, gdzie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek. Chętnie śpiewali piosenki, których nauczyli się do tej pory. Brali udział w konkursach i różnych zabawach. Ten dzień był wyjątkowy !