Kontynuujemy tradycje wielkopostne …

2015-03-30

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu w kościele św. Anny ( wejherowskim klasztorze) obywa się Msza Św. z liturgią kaszubską oraz Kaszubska Droga Krzyżowa po Kalwarii Wejherowskiej. W tym roku 27 marca miały miejsce te ważne wydarzenia. Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskiego ( oddział w Wejherowie) powierzył to zadanie kolejny raz uczniom języka kaszubskiego naszej szkoły. Przedstawiciele różnych klas czytali teksty modlitwy wiernych. Ze szkoły podstawowej: Dominika Klinkusz III b i Agnieszka Reszka V b oraz uczniowie gimnazjum: Teresa Królikowska I b, Beniamin Kitowski II g, Jerzy Frankowski III g i Jakub Kamiński III g. Po Mszy Św. udaliśmy się na Kalwarię Wejherowską i wspólnie z innymi pielgrzymami wsłuchiwaliśmy się w kaszubskie teksty stacji Drogi Krzyżowej.