Święto Matematyki - Święto Liczby π

2015-03-09

14 marca jest Międzynarodowym Dniem Liczby π. W naszej szkole, ze względu na to, że ten dzień wypada w sobotę, będzie obchodzony w piątek 13 marca 2015r. Z okazji Święta Liczby π odbędą się różne konkursy matematyczne o tematyce związanej ze słynną na cały świat liczbą. Uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej będą mieli okazję poznać naszą solenizantkę, a następnie wziąć udział w konkursie na zapamiętywanie jak największej ilości cyfr po przecinku liczby π. Natomiast uczniowie klas I Gimnazjum zmierzą się w różnych zadaniach konkursowych. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w obchodach Święta Liczby π. Niech żyje nam Wielka π!

Harmonogram Święta Liczby π:

• kl. IV - VI Szkoły Podstawowej na 4 godz. lekcyjnej
  • kl. I Gimnazjum na 5 godz. lekcyjnej
Miejsce - mała sala gimnastyczna

Organizatorami są nauczycielki matematyki: p. Małgorzata Bieńkowska, p. Dagmara Kupska, p. Iwona Lotka, p. Monika Mielewczyk