WIELKI MARATON CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

2014-10-15

Wyniki 1. etapu maratonu czytelniczego dla uczniów gimnazjum „W lustrze książki”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” W.Szymborska

Za nami pierwszy etap konkursu. Zachęcamy do udziału wszystkich, dla których czytanie książki to doskonała zabawa.

W październiku czytamy utwór Mariusza Szczygielskiego „Za niebieskimi drzwiami”

Dwunastoletni Łukasz wyjeżdża z mamą samochodem na wymarzone wakacje. Mają wypadek, po którym chłopiec trafia do szpitala, a stamtąd do pensjonatu swojej ciotki w niewielkim nadmorskim miasteczku. Nie potrafi przystosować się do nowego życia - nie dogaduje się ani z ciotką, ani z innymi dziećmi. Czuje się samotny i marzy, by wyrwać się z obcego mu miejsca. Przypadkowo odkrywa, że niebieskie drzwi w starym pensjonacie można otworzyć tak, by zaprowadziły go do innego świata. Baśniowego, tajemniczego i na pozór przyjaznego, choć Łukasz szybko się przekona, że tylko do czasu...

Dodatkowe informacje znajdują się na drzwiach sali 20.

Do zobaczenia 13.listopada o godzinie 14 w sali 20.

Do pobrania: