Òdpùst szkòłowi na Górach

2014-09-15

Jak co roku w połowie września na Kalwarii Wejherowskiej odbywa się uroczystość Podwyższenia Krzyża Św. często nazywana odpustem szkolnym. Tym razem w niedzielne przedpołudnie 14 września na Swiãti Górë przybyli uczniowie języka kaszubskiego w strojach kaszubskich. Mieli okazję brać udział w poczcie sztandarowym naszej szkoły i w asyście procesyjnej na Kalwarię. Podczas Mszy Św. trzymali wartę honorową przy obrazie Matki Boskiej Wejherowskiej. Wielu przybyło z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem by z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny i pielęgnować tradycje naszego regionu.