Pierwszaki w bibliotece

2011-10-18

Klasa 1 integracyjna zaczęła comiesięczne spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzieci w październiku były na pierwszych zajęciach w bibliotece. Poznały na czym polega praca bibliotekarza, wysłuchały opowiadania o owocach i warzywach, wspólnie wykonały pracę plastyczną - kosz warzywno-owocowy. Pani bibliotekarka pozwoliła dzieciom oglądać książeczki, odpowiadała na wszystkie pytania jakie zadawały Maluchy. Dzieciom bardzo podobała się lekcja biblioteczna. Takie żywe spotkania z książką są wspaniałym przeżyciem dla Pierwszaków, pokazują czym jest książka, jaka jest jej wartość i jak ważną rolę pełni ona w życiu każdego człowieka.