Niezwykły Kacper

2014-05-27

Kacper Konkol jest uczniem klasy IIIc. Od małego miał bardzo sprecyzowane zainteresowania. Wciąż coś budował, skręcał, rozkręcał i wiercił. Dziadek,podzielający pasję Kacpra do elektryczności i różnorodnego majsterkowania,okazał się bardzo pomocny i zaczął nauczać Kacpra. Obecnie w domu rodzicemają kilka przedłużaczy wykonanych własnoręcznie przez chłopca.

Te umiejętności nie wystarczały jednak Kacprowi. Zaczął on uczęszczać do koła zainteresowań Modelarnia prowadzonego przez Pana Marka Gorlikowskiego. Są to warsztaty stolarskie dla dzieci. Obecnie Kacper posiada już kilka modeli zbudowanych własnoręcznie - są to repliki wykonane z drewna: łodzi, żaglówki czy kutra rybackiego. Uczestnicy tych warsztatów budują od podstaw prawdziwe modele żaglówek sterowanych zdalnie i opływają je na różnego rodzaju zawodach.

Od ubiegłego roku Kacper startuje w zawodach modelem do 1 metra długości w klasie F5-E, w kategorii młodzik. 17-19 maja 2014 na zawodach w Jezierzanach Kacper stanął do rywalizacji w 17. Ogólnopolskich Regatach Jachtów Żaglowych sterowanych radiem. W swojej kategorii wiekowej na pięciu zawodników zdobył I miejsce. Gratulujemy!

Kacper jest chłopcem, z którego warto brać przykład.