Wycieczka do Straży Pożarnej

2014-05-13

28 kwietnia 2014r uczniowie klas zerowych wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. Dzięki życzliwości Panów Strażaków dzieci miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków, obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaka, wzięcia udziału w próbnym alarmie przeciwpożarowym, obejrzenia zjazdu strażaków po metalowej rurze zastępującej schody w razie alarmu dotknięcia sprzętu ratowniczego, jak również obejrzenia pokazu użycia wody do gaszenia pożaru. Spotkanie zakończono wręczeniem podziękowania za tak miłe przyjęcie. Z wycieczki uczniowie wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.