Wizyta w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej

2014-03-28

27 marca 2014 r. klasa III a wybrała się do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od wystawy instrumentów muzycznych występujących w regionie Kaszub. Poznali historię i zabytki muzealne Pałacu Przebendowskich. Później wszyscy udali się na zajęcia warsztatowe pt. „Zdobienie kaszubskiego domu na Wielkanoc”. Pani przewodnik w interesujący sposób opowiadała dzieciom o tradycyjnym zdobieniu jajek wielkanocnych. Następnie uczniowie samodzielnie ozdabiali jajka kaszubskimi motywami. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i świetnie się bawiły.