MISTRZ MATEMATYKI DLA KLAS IV

Zapraszamy uczniów klas IV do SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

CELE KONKURSU:

• rozbudzanie zainteresowań matematycznych
  • doskonalenie umiejętności rozwiązywania problemów matematycznych, znajomości pojęć i słownictwa matematycznego, logicznego myślenia, abstrahowania
  • kształcenie umiejętności uważnego czytania treści zadań i precyzyjnych odpowiedzi
  • wyłonienie uczniów najbardziej uzdolnionych, prezentujących wysoki poziom wiedzy z zakresu kl. IV
  1.Konkurs odbywa się w I semestrze roku szkolnego 2013/2014.

2.Osoby chętne proszone są o zgłoszenie do nauczyciela matematyki do 25.11.2013 roku.

3.Termin przeprowadzenia konkursu: 29 listopada 2013 roku, godzina 14.10-15.00, sala 310.

4. Treści konkursu zawierają tematykę objętą programem nauczania „Matematyka z plusem” w klasie IV:

• Działania na liczbach naturalnych
  • Systemy zapisywania liczb
  • Własności liczb naturalnych
  • Wyrażenia dwumianowane
  • Ułamki zwykłe
  • Ułamki dziesiętne
  • Geometria

5.Finaliści konkursu otrzymają dyplomy i upominki ufundowane przez GWO.

6.Lista zwycięzców zostanie wywieszona w gablotce szkolnej na holu matematycznym.

Organizatorki: p. Krystyna Czaplińska i p. Dagmara Kupska