Ślubowanie pierwszoklasistów

2013-10-09

W piątek 04.10.2013 roku odbyła się w naszej szkole piękna uroczystość pasowania na uczniów  pierwszoklasistów. Dzieci i rodziców przywitała Pani Dyrektor Elżbieta Rohraff. Starsi koledzy i koleżanki z klasy III C pod kierunkiem pań Magdaleny Jasnowskiej i Joanny Piaseckiej przygotowały dla naszych pierwszoklasistów ciekawy, barwny spektakl. Bardzo przejęci uczniowie pod czujnym okiem swoich wychowawczyń złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, powtarzając tekst przysięgi za Panią Dyrektor. Przyrzekali, że będą sumiennie przestrzegać obowiązków ucznia i dbać o dobre imię szkoły. Nie mniej przejęci Rodzice przyglądali się swoim pociechom z trybun. Pani Dyrektor Elżbieta Rohraff wielkim ołówkiem pasowała dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 8. Następnie dzieci wraz z wychowawczyniami i rodzicami udały się do swoich sal, gdzie otrzymały pamiątkowe dyplomy i rożki pełne słodkich obfitości. Ten dzień na długo zapadnie w pamięć naszych pierwszoklasistów !!!

Wychowawcami klas pierwszych są w tym roku:

• kl. I A – Panie Małgorzata Hallmann i Małgorzata Rogowska
  • kl. I B – Pani Katarzyna Szlas – Labuda