Kolejny sukces uczniów Gimnazjum nr 3 w Wejherowie

2010-06-11

W Kwidzynie odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego organizowanego przez Coca-Colę. W tegorocznych rozgrywkach bierze udział ponad 3000 drużyn szkolnych z całej Polski.

W finale wojewódzkim spotkało się 12 drużyn wyłonionych w II stopniowych eliminacjach rejonowych. Uczniowie Gimnazjum nr 3 w drodze do finału pokonali drużyny z: Redy – 1, Starzyna, Rumi – 2, Żelistrzewa i Luzina. W turnieju finałowym wygrali z Gimnazjum nr 1 z Kościerzyny, Szkołą Mistrzostwa Sportowego ze Słupska.

Po paśmie zwycięstw zdarzyła się niestety porażka z Gimnazjum nr 23 z Gdańska, ale w meczu o 3 miejsce, premiowane awansem do półfinału krajowego, wejherowianie zmobilizowali się i pokonali Gimnazjum z Brus. Tak więc kolejny sukces drużyny prowadzonej przez mgr Damiana Marmułowskiego.

Teraz kolej na półfinał krajowy, w którym udział wezmą po 3 najlepsze drużyny z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

Trzymamy kciuki i życzymy kolejnego awansu.

**Skład drużyny:**

1. Adam Mikuta 2. Szymon Zając 3. Dawid Łaga 4. Kamil Płotka 5. Dawid Kowalski 6. Jakub Leske 7. Patryk Szlas 8. Błażej Święcki 9. Jakub Rybicki 10. Błażej Miszka