Malowanie na kubkach

2013-04-05

Malowanie na kubkach w MUZEUM PIŚMIENNICTWA I MUZYKI KASZUBSKO-POMORSKIEJ W WEJHEROWIE

Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy II c udali się do Pałacu Przebendowskich, aby uczestniczyć w zajęciach plastycznych. Tematem owych zajęć było malowanie na porcelanowych kubeczkach. Każde dziecko wykonało projekt, następnie przeniosło wzory na kubek, aby w następnej kolejności wypełnić wzór kolorem. Na kubeczkach przeważały akcenty wielkanocne. Praca wymagała skupienia, kreatywności i cierpliwości. Wszystkie prace były piękne a  uczniowie zadowoleni. W maju wybieramy się na kolejne warsztaty.