Wesoła Ósemka

ul. Nanicka 22,
84-200 Wejherowo,
tel.: 58 672 17 15

Zdolnych motywować, słabszych inspirować, sportowców kreować, wszystkich integrować.

Spektakle Teatru "Kurtyna"

2022-03-03

3 marca 2022r gościliśmy w naszej szkole aktorów z krakowskiego Teatru ,,Kurtyna”. Uczniowie obejrzeli przedstawienia profilaktyczne obejmujące tematykę zagrożeń w Internecie. Poruszony został także problem osamotnienia prowadzącego do depresji. Aktorzy odgrywający postaci nastolatków przeżywających wiele problemów rodzinnych i rówieśniczych zobrazowali nie tylko problemy, ale pokazali też sposób ich unikania lub radzenia sobie z trudnościami.

Klasy V i VI obejrzały przedstawienie dotyczące cyberprzemocy: „Nowy Trend”, klasy VII „Cisza”. Młodsze roczniki - klasy II i III - pouczone zostały o konieczności przestrzegania takich wartości, jak: prawdomówność czy szacunek dla rówieśników, co zobrazowane zostało poprzez perypetie głównych postaci spektaklu „Jak pokonać smoka?” . Wszystkie spektakle zostały przyjęte przez młodzież z aprobatą.

Komunikat

[x] ZAMKNIJ