"Poznaj Polskę"- wycieczka do Torunia klas 3b i 3d

2021-11-29

Klasy 3b i 3d Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wejherowie w dniach 18-19.11.2021r. wzięły udział w wycieczce do Torunia, która została dofinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach projektu Poznaj Polskę. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od doświadczeń i zabaw w Muzeum Nowoczesności- Młyn Wiedzy w Toruniu, gdzie na poszczególnych wystawach mieli okazję poznać m.in. ruch obrotowy i jego zastosowania praktyczne, zobaczyli model korytarza najdłuższej rzeki w Polsce- Wisły, dowiedzieli się ciekawych, o tym jak dorastamy, jakie emocje i uczucia towarzyszą nam w tym procesie. Kolejnym punktem podróży był spacer po mieście. W towarzystwie Pani przewodnik dzieci pogłębiły swoją wiedzę dotyczącą Mikołaja Kopernika i jego rodzinnej miejscowości. Wychowankowie odwiedzili zespół staromiejski Torunia, który składa się ze Starego i Nowego Miasta, rozdzielonych ruinami zamku krzyżackiego. Dzieci ujrzały wysokiej klasy zabytki architektury m.in.: Ratusz Staromiejski, Kościół katedralny pw. Św. Jana Ewangelisty i Jana Chrzciciela, a także mury miejskie, zespół kamienic mieszczańskich i wiele innych atrakcji. Dzień drugi rozpoczęła wizyta w Centrum Popularyzacji Kosmosu- Planetarium i seans pt. „Kolorowy Kosmos”, którego tematyką przewodnią były ciała niebieskie. Wyprawę zwieńczyły niesamowite warsztaty w Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać ciastka, wcześniej poznając historię oraz tajną recepturę.

Było wspaniale!

Oriana Miotk