Witajcie w nowym roku szkolnym!

2012-09-24

Witajcie w nowym roku szkolnym!

Ledwo wróciliśmy z wakacji, a w szkole już się tyle dzieje!

W czwartek, tj. 14 września byliśmy na spotkaniu z panią Joną Jung. Jest ona ilustratorką książek dla dzieci, ale przede wszystkim uwielbia wszystkie dzieciaki, co dała odczuć na każdym kroku. Pani Jona opowiadała, jak powstają książki – okazało się, że jest to długi i skomplikowany proces, ale bez pracy nie ma kołaczy! Pokazała wiele książek ze swoimi ilustracjami. Najbardziej spodobała nam się tytułowa bohatereka, Florka, która jest śliczną i mądrą ryjówką, co prawda chciałaby być zwykłą myszą, ale tylko dlatego, że nie znosi swojego nadzwyczaj długiego nosa... Pani Jona była tak miła i narysowała nam Florkę kredą na szarym arkuszu papieru. Teraz ulubiona ryjówka jest z nami na co dzień w klasie i przygląda się z góry (bo wisi sobie na gazetce szkolnej) naszym poczynaniom na lekcjach. Jeśli chcecie poznać naszą nową przyjaciółkę, zapraszamy do sali 31. Na pewno bardzo się Wam spodoba i polubicie ją tak jak my! A jeśli chcecie przeczytać książkę i obejrzeć w niej ilustracje pani Jony, wstąpcie do szkolnej biblioteki – dostaliśmy w prezencie kilka woluminów, które wzbogaciły nasz szkolny księgozbiór. Jeden nawet z autografem!

Pozdrawiamy i zachęcamy również do odwiedzania Biblioteki Miejskiej w Wejherowie, bo tam można spotkać ciekawych ludzi, takich jak pani Jona Jung.

Klasa IV e wraz z wychowawczynią Justyną Krzak.PS.

CZYTAJCIE KSIĄŻKI!