VIII Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

2012-09-18

Ważne informacje dla uczestników VIII Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (OMG 2012/13)

Gimnazjalisto, zadbaj o swoją przyszłość już teraz!

Zachęcamy wszystkich gimnazjalistów do wzięcia udziału w zawodach! Wasi starsi koledzy - uczestnicy poprzednich edycji OMG - osiągają dziś dzięki Olimpiadzie wyśmienite wyniki w nauce matematyki w szkole ponadgimnazjalnej. Wielu z nich uzyskało tytuł finalisty lub laureata Olimpiady Matematycznej (OM) - najstarszej olimpiady przedmiotowej w Polsce - oraz reprezentując nasz kraj zwyciężyło w prestiżowych międzynarodowych zawodach matematycznych. Dostali się oni także do wybranego liceum, a później także na wymarzony kierunek studiów (nie koniecznie związany bezpośrednio z matematyką) z pominięciem standardowej procedury rekrutacyjnej.

Zawody pierwszego stopnia OMG składają się z dwóch niezależnych części:

1. Część testowa

Test pisemny zostanie przeprowadzony w dniu 18 października 2012 r. o godz. 9.00 w naszej szkole. Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w teście, powinni zgłosić się do szkolnego koordynatora OMG - nauczycielki matematyki p. Iwony Lotki najpóźniej do dnia 10 października 2012r.

2. Część korespondencyjna

Rozwiązania zadań części korespondencyjnej należy redagować na oddzielnych arkuszach formatu A4, zapisanych jednostronnie. W prawym górnym rogu każdego arkusza powinien się znajdować numer zadania. Jeśli uczeń nie brał udziału w części testowej, powinno to zostać odnotowane na każdym arkuszu pod numerem zadania. W lewym górnym rogu każdego arkusza powinny się znajdować dane uczestnika i szkoły: imię i nazwisko uczestnika, klasa, nazwa szkoły oraz adres szkoły: ulica, numer domu, kod pocztowy, miejscowość, powiat, województwo. Dostępny jest wzór arkusza dla ucznia, który uczestniczył w części testowej oraz dla ucznia, który nie brał udziału w części testowej na stronie www.omg.edu.pl

Rozwiązania zadań konkursowych (wszystkich lub części z nich) z części korespondencyjnej należy przekazać szkolnemu koordynatorowi OMG - p. Iwonie Lotka do dnia 25 października 2012r.

Terminarz zawodów VIII OMG

Zawody I stopnia:

1. zadania z części korespondencyjnej należy rozwiązać w terminie od 1 września - 29 października 2012 r.

2. część testowa odbędzie się w szkole 18 października 2012 r., godz. 9:00

Zawody II stopnia: 5 stycznia 2013 r.

Zawody III stopnia: 16 marca 2013 r.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć w zakładkach „O Olimpiadzie” oraz „Częste pytania”, a także w regulaminie Olimpiady na stronie www.omg.edu.pl

Do pobrania: