Zapraszamy do „pysznego” konkursu z języka niemieckiego „DER ADVENTSKALENDER”

2020-11-28

Konkurs „DER ADVENTSKALENDER” jest konkursem międzyszkolnym.

Składa się on z 2 etapów:

Uzupełnienie kalendarza adwentowego – pierwszy etap konkursu trwa od 1 do 24 grudnia, a zadaniem uczestnika jest uzupełnienie kalendarza adwentowego (załącznik 1).

Każdego dnia od 1 do 24 grudnia na tablicy trello https://trello.com/b/AqZcUHmu/konkurs-der-adventskalender będą się pojawiać słówka i zwroty z przepisu kulinarnego w języku niemieckim (będą one widoczne dla uczestników przez trzy dni). Słówka/zwroty, które pojawiają się danego dnia należy wpisać do kalendarza w okienku odpowiadającym danemu dniu oraz przetłumaczyć na język polski.

II Wykorzystanie przepisu kulinarnego i nawiązanie do krajów niemieckojęzycznych – drugi etap konkursu trwa od 25 grudnia do 15 stycznia, a zadaniem uczestnika jest upieczenie ciastek z podanego przepisu (lub z jego modyfikacji), a następnie zrobienie ich zdjęcia.

Organizatorem konkursu jest Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wejherowie.

Szkolnym koordynatorem konkursu jest nauczyciel języka niemieckiego Patrycja Szwół. Pracę należy nadesłać na adres maila: szwol.niemiecki@gmail.com

Wzór kalendarza jest umieszczony w załączniku nr 1 Szczegóły konkursu znajdziecie w Regulaminie konkursu, który stanowi załączniku nr 2.

Do pobrania: