WYNIKI IX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO „GIF WIELKANOCNY”

2020-06-18

16 czerwca 2020r. został rozstrzygnięty IX Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „Gif wielkanocny”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 12 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Gdyni. Uczennica naszej szkoły Zuzanna Farkowska z klasy 6g zajęła III miejsce. Opiekunem Zuzi była nauczycielka matematyki i informatyki p.Iwona Lotka.

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności uczniów szkół podstawowych w posługiwaniu się wybranym programem graficznym oraz zainteresowanie uczniów tematyką wielkanocną. Konkurs był skierowany do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Zadaniem uczniów było wykonanie animacji w formacie GIF o tematyce wielkanocnej w dowolnym programie graficznym. Animacje nie mogły zawierać żadnych gotowych elementów (np. obraz z clipart, Internetu itp.).

Zuzia wykonała swoją pracę wykorzystując program GIMP. Jej „gif wielkanocny” znajduje się w poniższym załączniku. Zachęcamy do obejrzenia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!