Ciekawa lekcja przyrody

2012-06-19

18 czerwca uczniowie klasy VI d pod opieką pani Aleksandry Muchy wybrali się na lekcję przyrody do Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego w Wejherowie.

Celem zajęć było poznanie ścieżki dydaktycznej opracowanej przez szóstoklasistów z rocznika 2007/2008 biorących udział w projekcie edukacyjnym „ Parki i ogrody oczami młodzieży.” Uczniowie otrzymali opis ścieżki i mapę parku z wyznaczoną trasą. Zapoznali się z położeniem geograficznym parku, jego historią, poznali bogactwo flory i fauny. Obserwacji dokonywano za pomocą lornetek, lup, pudełek pułapek. Uczniowie uczyli się rozpoznawania okazów opisanych w projekcie, obliczali wysokość i wiek niektórych okazałych drzew –dębu szypułkowego i jesionu wyniosłego.

Wszystkich chętnych odsyłamy do lektury książki „Parki i ogrody województwa pomorskiego”, wydawnictwa Źródła , dostępnej w szkolnej bibliotece, jak i w Pałacu Przebendowskich oraz zapraszamy do galerii.