Drodzy Rodzice!

2020-03-18

Rozwój mowy jest jedną z ważniejszych umiejętności, jaką zdobywa dziecko. Trwa on przez wiele lat i przebiega w indywidualnym rytmie. Dziecko, które idzie do pierwszej klasy powinno wymawiać wszystkie głoski prawidłowo, mieć bogate słownictwo dotyczące jego życia, otoczenia, umieć budować poprawne pod względem gramatycznym i logicznym zdania. Prawidłowa wymowa ma duże znaczenie dla powodzenia w nauce czytania i pisania. Bez względu na przyczynę wystąpienia zaburzeń artykulacyjnych należy podjąć, jak najwcześniej działania terapeutyczne. Serdecznie zapraszam do współpracy rodziców, ponieważ skuteczność i powodzenie terapii zależy w dużej mierze od Państwa.

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wejherowie zachęcam do zapoznania się, pobrania oraz wykonywania z dziećmi uczestniczącymi w terapii logopedycznej ćwiczeń znajdujących się na stronie szkoły, w zakładce logopeda, a także do wykonywania zadań, które każde dziecko ma w zeszytach logopedycznych. W razie jakichkolwiek trudności zapraszam do kontaktu poprzez e-dziennik.

mgr Iwona Kubasik-Rompa