Wywiad z dziadkiem Róży i Artura

2019-10-28

Po omówieniu tematów związanych z trudnościami życia codziennego, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne, zaprosiliśmy do klasy pana Raubo. Dziadek Róży i Artura jest osobą niewidomą od ponad 9 lat, na co dzień pracuje w Gdyni, samodzielnie dojeżdża do pracy SKM. Ma swojego psa przewodnika- labradora Hermesa, który towarzyszy Mu każdego dnia i pomaga żyć. Pan Raubo odpowiadał na pytania przygotowane przez dzieci, pokazywał zdjęcia swojego psiaka, a także zapoznał nas z udogodnieniami jakie mają teraz osoby niewidome. Spotkanie było niezmiernie ciekawe, a klasa bardzo zainteresowana tym co mówił nasz gość. Artur z Różą byli dumni ze Swojego Dziadka.

Takie spotkania są niezwykle ważne, uczą tolerancji, szacunku i empatii. Dziękujemy. Wdzięczni uczniowie i nauczycielki.

Joanna Piasecka