Uroczystości Jubileuszowe u Sióstr Zmartwychwstanek

2019-10-05

W piątek 04.10.2019 r. przedstawiciele uczniów Naszej Szkoły gościli na Uroczystościach Jubileuszowych u Sióstr Zmartwychwstanek z Wejherowa. W tym roku przypada 120 rocznica urodzin, 80 rocznica męczeńskiej śmierci i 20 rocznica beatyfikacji Błogosławionej Siostry Alicji Kotowskiej.

Nasi uczniowie brali udział w Uroczystej Mszy Św. w Wejherowskiej Kolegiacie pw. Trójcy Św. a następnie udaliśmy się do Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Bł. Alicji Kotowskiej, gdzie zobaczyliśmy interesujące przedstawienie o życiu Bł. Alicji Kotowskiej w wykonaniu dzieci tejże Szkoły. Następnie odbyły się zajęcia plastyczne i warsztaty dziennikarskie, w których z pilnością uczestniczyliśmy.

Był to wspaniale spędzony czas w towarzystwie i obecności Błogosławionej Siostry Alicji Kotowskiej.

Jacek Milewski