2012-05-23

W miesiącach marcu, kwietniu i maju w bibliotece szkolnej odbyły się lekcje biblioteczne, mające na celu zapoznanie naszych najmłodszych czytelników z biblioteką i zachęcenie ich do korzystania z jej zbiorów.

Pierwszaki wraz z wychowawczyniami obejrzały pomieszczenia biblioteczne, zapoznały się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek. Chętnie opowiadały o swoich domowych biblioteczkach i ulubionych książkach, odpowiadały na pytania, jak należy obchodzić się z książką. Uczniowie bez problemu wspólnie rozwiązali krzyżówkę z hasłem „biblioteka” oraz zagadki dotyczące popularnych baśni.

Na koniec zajęć zgodnym chórem złożyły ślubowanie i przy pomocy wielkiego, gęsiego pióra zostały pasowane na czytelników naszej biblioteki.

Nasi nowi czytelnicy chętnie wybrali sobie książki ze specjalnie dla nich przeznaczonych regałów – kolorowej ciuchci. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej dzieci otrzymały zakładki do książek.

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci wiedzą, jak należy zachować się w bibliotece szkolnej, potrafią samodzielnie wypożyczyć książki i będą naszymi częstymi gośćmi.