FINAŁ WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO W lustrze książki

2019-05-05

Wyniki 8. edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2018/2019 W LUSTRZE KSIĄŻKI ogólnopolskiego konkursu czytelniczego pod Patronatami Honorowymi Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska.

W tym roku zgłosiło się do konkursu 214 szkół z Polski i jedna szkoła z Leicester w Wielkiej Brytanii. Na podstawie protokołów i po ich weryfikacji komisja konkursowa (Ewa Niechwiedowicz, Agata Markiewicz – Babło , Małgorzata Niechwiedowicz oraz Zbigniew Walczk – Filia Gdańska WiMBP w Gdańsku) przyznała 97 tytułów laureata, 96 tytułów finalisty oraz 104 wyróżnienia.

Wszyscy laureaci, finaliści i wyróżnieni otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe (ufundowane przez Miasto Gdańsk) podczas uroczystego finału, który rozpocznie się 9 maja, o godzinie 13.45 w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku (plac Solidarności 1 w Gdańsku).

NAGRODZENI UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY:

LAUREAT – JOANNA MAZUR

FINALISTA – NIKODEM JANOWSKI

WYRÓŻNIENIE – KATARZYNA WILCZEWSKA

Zwycięzcom serdecznie gratuluję, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za uczestnictwo       w WMC.

Mam nadzieję, że spotkamy się we wrześniu!

Olga Bank