Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie- wizyta Pierwszaków

2012-05-14

19 kwietnia Pierwszaki z klasy integracyjnej były z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie. Wycieczka odbyła się w celu zapoznania dzieci z pracą funkcjonariuszy Policji. Dzieci zwiedziły budynek komendy, dowiedziały się jak należy zachowywać się w kontakcie z agresywanym lub nieznanym psem. Miały możliwość przymierzyć policyjne ubranie, wsiąść do radiowozu i usłyszeć syrenę policyjną.

Dodatkowo funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i podczas kontaktu z obca osobą. Na zakończenie uczniowie dostali znaczki odblaskowe, które przyczepili sobie do swoich plecaków. Wizyta na Policji była bardzo pouczająca.