"Jedzie pociąg z daleka....." zwiedzamy SKM w Gdyni

2018-10-25

Uczniowie klasy II B wybrali się pociągiem do siedziby spółki SKM w Gdyni. Dzieci najczęściej pytają po jakich torach jeżdżą pociągi? Kto kieruje pociągami? Kto układa tory? Jak to się dzieje, że pociągi na siebie nie wpadają? Gdzie kupić bilet na pociąg PKP SKM?

Celem wycieczki było kształtowanie świadomości dzieci jako użytkowników komunikacji kolejowej, przekazując jednocześnie wiedzę o zaletach zrównoważonego transportu, który może być nie tylko tańszy ale jest bardziej ekologiczny, komfortowy i przyjemne. Spotkanie z dziećmi przebiegło jako forma interaktywnego zdobywania wiedzy sprawdzenia naocznego jak pracują pracownicy PKP SKM, jak sprzedawane są bilety, jakie znaki obowiązują na kolei. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za oprowadzenie po siedzibie spółki.

Alina Kowalewska