Szkoła na kołach - głosuj!

2018-06-21

W wykazie projektów pozytywnie zakwalifikowanych przez komisję ds.Budżetu Obywatelskiego 2018 znalazł się projekt „Szkoła na kołach”(pozycja O00004). Projekt ma na celu mobilizowanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców do aktywności sportowej, zwiększenie liczby osób poruszających się w ruchu miejskim na rowerach oraz propagowanie tego środka komunikacji. Miasteczko rowerowe ma powstać na terenie Szkoły Podstawowej nr 8, na dziedzińcu przed głównym wejściem. Jego realizacja umożliwiłaby przygotowanie dzieci do bezpiecznej jazdy na rowerze , natomiast znajdująca się w pobliżu wiata stałaby się miejscem do stawiania dwukołowych pojazdów.

Głosowanie na projekt zaczyna się 8 czerwca 2018 i będzie trwało do 22 czerwca. Możliwe będą dwa sposoby głosowania – komputerowo lub bezpośrednio poprzez wrzucenie kartki do urny znajdującej się przy pływalni w SP nr 8. Liczyć się będzie tylko jeden, dlatego przed głosowaniem należy zdecydować się, w jaki sposób poprzemy projekt.

Mamy nadzieję, że wizualizacja projektu pomoże w podjęciu decyzji.