POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W MINI PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

2018-05-15

10 maja na boiskach sportowych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choczewie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w piłce nożnej dziewcząt rocznik 2005 i młodszych. Do zawodów przystąpiło osiem zespołów z powiatu wejherowskiego szkoły (SP Bożepole; SP Gościcino; SP Kębłowo; SP Choczewo; SP 4 Reda; SPSS Rumia; SP Kostkowo oraz SP 8 Wejherowo). Wyrównany poziom zawodów dostarczył wiele emocji zawodniczką i ich opiekunom. W wyniku eliminacji w grupach prawo do walki w półfinale wywalczyły zespoły z Gościcina, Wejherowa, Kębłowa i Kostkowa.

Nasze dziewczyny pokonały 2:1 zespół z Kębłowa, natomiast zespół z Gościcina uporał się z zespołem z Kostkowa 2:0. W meczu o III miejsce Kębłowo pokonało Zespół z Kostkowa 2:0, a zespół z Wejherowa uległ Drużynie z Gościcina 0:5.

Pozostałe wyniki dziewcząt z SP 8 Wejherowo:

SP 8 Wejherowo- SP Kostkowo   0 : 1

SP 8 Wejherowo- SP 4 Reda    1 : 0

SP 8 Wejherowo- SPSS Rumia   3 : 1

Skład zespołu Szkoły Podstawowej nr 8: Adamowicz Alicja - bramkarka, Bonarowska Malwina, Górska Nikola, Kupferschmidt Wiktoria, Lessnau Oliwia, Meger Wiktoria, Reszka Kamila, Socha Maja, Szatkowska Patrycja, Werczyńska Maja.

Opiekun: Grzegorz Janiszewski