Dzień Dinozaura

2018-03-07

Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych stworzeń (26 luty) można spędzić na wiele sposobów. Dzieci z oddziału przedszkolnego przez cały ubiegły tydzień dowiadywały się czegoś nowego.

Obchody Dnia Dinozaura rozpoczęliśmy od wysłuchania opowieści o prehistorycznych zwierzętach. W trakcie wspólnej zabawy przedszkolaki poznały historię życia dinozaurów oraz przyczyny ich wyginięcia. Z książek dowiedziały się czym się żywiły, jak były zbudowane, jak sobie radziły z wrogami oraz jak wychowywały swoje potomstwo. W Wejherowskim Centrum Kultury obejrzały film pt: „Jaskiniowiec”. Największe przeżycia i emocje dostarczyło dzieciom sprawdzenie się w roli archeologa i rozpoznawanie dinozaurów na podstawie ich odcisku w masie solnej oraz wybuch i wyciek lawy z wulkanu. Zajęcia rozbudziły u niektórych dzieci pasję, a przygoda z dinozaurami dopiero się rozpoczęła.

Agnieszka Ostrowska (wychowawca klasy 0a)